ثبت نام | ورود
English
امروز دوشنبه 1403.4.4 Iranian Construction Engineering and Management
صفحه اصلی
دیدگاه ها

گفتگوی رادیویی درباره آتش سوزی نمای بیمارستان گاندی

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: در شهرداری نمای ساختمان از جنبه معماری مورد توجه قرار دارد اما بحث مقاومت نمای ساختمان در برابر حریق کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر مهدی روانشادنیا عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد اظهار داشت: استفاده از کامپوزیت برای نمای ساختمان نمای کامپوزیت در یک دوره‌ای در کشور مد و به استفاده در ساختمان‌های اداری و سایر ساختمان‌ها تسری پیدا کرد. حدود ۲ دهه استفاده از این نما در کشور مرسوم بود.

وی افزود: به دلیل مشکلات متعدد کامپوزیت استفاده از آن در سالهای اخیر بسیار محدود شده است. در سالهای اخیر بر اساس مبحث سوم مقررات ملی ساختمان در بخش نما ملاحظاتی در نظر گرفته شده است و همچنین در ماده ۲۴ مقررات ملی ساختمان‌ها ارزیابی و بهسازی ساختمان‌ها نیز مطرح شده است.

روانشادنیا گفت: در شهرداری نمای ساختمان از جنبه معماری مورد توجه قرار می‌گیرد و بحث مقاومت نمای ساختمان در برابر حریق کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، به لزوم رفع خطر از برخی موضوعات خطرناک و خطرخیز در ساختمان‌ها از جمله رفع احتمال حریق تاکید شده است. این اماکن در صورت عدم رفع خطر باید پلمب شوند.آرشيو مطالب...


Copyright 2012
تعداد کاربران: 48