ثبت نام | ورود
English
امروز پنج شنبه 1403.5.4 Iranian Construction Engineering and Management
صفحه اصلی
فعالیت های حرفه ای

تاسیس انجمن علمی "مهندسی عمران و مدیریت ساخت"

انجمن علمی "مهندسی عمران و مدیریت ساخت" دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با هدف توسعه و ترویج دانش مدیریت پروژه‌های عمرانی و ارتقاء مهارت تخصصی دانشجویان، ترویج کارآفرینی و مهارت اجرای پروژه‌های کاربردی مطابق نیازهای کشور تاسیس شد.

به گزارش ایسنا، انجمن علمی "مهندسی عمران و مدیریت ساخت" به استاد مشاوری دکتر مهدی روانشادنیا، عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات و با همکاری جمعی از دانشجویان ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد.

دکتر روانشادنیا در این رابطه گفت: مباحثی چون حقوق ساخت، مدیریت و مقررات پیمان طرح‌های عمرانی، مدیریت پروژه، روش‌ها و فناوری‌های نوین ساخت، مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست و توسعه پایدار ساخت و ساز و مباحث اقتصاد مهندسی از حوزه اصلی فعالیت‌های این انجمن علمی است.

این استاد دانشگاه افزود: مشارکت در نشر علم و ترویج مباحث علمی روز به خصوص علوم بین رشته‌ای و چند رشته‌ای، مشارکت در رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی، مهارتی تخصصی دانشجویان و تعمیق دانش و بینش علمی دانشجویان با بهره‌گیری از تجربه مهارتی متخصصان، ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دانشگاه از دیگر اهداف مورد توجه این انجمن علمی است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر رشته مهندسی و مدیریت ساخت واحد علوم و تحقیقات علاوه بر دانشجویان ایرانی مورد استقبال دانشجویان بین‌المللی به‌ویژه دانشجویانی از کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان قرار گرفته است.

به گفته دکتر روانشادنیا، ایجاد زمینه‌های مناسب برای کشف، جذب و شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت‌های علمی دانشجویان در قالب فعالیت‌های گروهی و مشارکتی، تربیت نیروی انسانی خودجوش و با انگیزه با جنبه‌های نظری و کاربردی مرتبط با موضوع انجمن از چشم‌انداز انجمن علمی "مهندسی عمران و مدیریت ساخت" است.

به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، وی تصریح کرد: تقویت و تحکیم پیوندهای جامعه دانشجویی با جامعه، صنعت، مجامع علمی ملی و بین‌المللی، انجمن‌های علمی مرتبط و مؤسسات علمی- تحقیقاتی داخل و خارج از کشور، مشارکت جمعی و داوطلبانه دانشجویان در فعالیت‌های جهادی علمی- تخصصی با زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و خیریه‌ای و نیز اشاعه فرهنگ استقلال، آزادی، توسعه علمی، نفی وابستگی و خودباوری نسل آینده کشور از دیگر چشم‌اندازهای این انجمن علمی است.آرشيو مطالب...


Copyright 2012
تعداد کاربران: 47